SPORT / Ostatní sporty

Popis:
Autor / zdroj: Veronika Hepnarová
8.9.2020

Velkou cenu Hradce Králové ovládl Alois Kaňovský, zazářil i Pavel Bittner

Hradec Králové

Teplé počasí babího léta doprovázelo tradiční silniční závod v centru města Hradce Králové na Masarykově náměstí, který se konal v neděli 6. září 2020. Diváci si mohli užít závody na handbiích, v koloběhu, skládacích kolech Bromptonech a hlavně městské kritérium Velká cena Hradce Králové v kategoriích HOBBY a ELITE. Závodní den si nenechalo ujít skoro 300 závodníků pěti národností a přilákalo okolo 4 tisíc diváků.

Českého poháru na handbike se účastnili závodníci z Česka, Slovenska a Polska. Zvítězit se nakonec podařilo polskému jezdci Rafalu Wilkovi ze stáje STAL RZESOW, který porazil Krysztofa Plewu z týmu VeloAktiv Krakow. Na třetím místě se umístil Václav Antal z týmu Černí koně. IDEA STRNADEL Český pohár v koloběhu přilákal necelých 50 závodníků z celé České republiky a Itálie. O první místo se poprali závodníci Roman Matyáš a Michal Kulka a třetí místo obsadil jezdec Ladislav Mendelík. CYKLOSPECIALITY Brompton Mistrovství ČR a SR ovládl Jakub Polášek, druhé místo získal Ivo Petrouš a třetí místo vybojoval Martin Vondráček.

V hladkém závodě RAFKARNA Velká cena Hradce Králové v kategorii HOBBY startovalo rekordních 104 závodníků. V hlavní kategorii nakonec zvítězil Luděk Usnul, který dokázal porazit jezdce z týmu Rafkarna IDEA Cycling Petra Pospíšila. Třetí protnul pásku další člen domácího týmu Jiří Brázdil. V hlavním závodě v kategorii ELITE se představilo 9 týmů z české špičky. Na startovní čáře se setkali například Alois Kaňkovský, František Sisr a Adam Ťoupalík z Elkov - Kasper Czech cycling team, Pavel Bittner z MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ nebo závodníci ze Sparty Praha. Závod ovládla týmová práce jezdců Elkov – Kasper, kteří mezi sebe pustili pouze Bittnera. Ten dokázal v závěrečném špurtu porazit Dominika Neumana, ale jeho síly nestačili na Aloise Kaňovského, který tak získal již šesté vítězství na Velké ceně Hradec Králové.

Dramatickou atmosféru hlavního závodu doprovázeli hudebníci z hradecké kapely Electrophonix.

Autor / zdroj: Veronika Hepnarová

DALŠÍ ČLÁNKY

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

DNES SE STALO

TECHNIKA24. října 1972

byla v Jaslovských Bohunicích u Trnavy spuštěna první jaderná elektrárna v Československu.

VESMÍR24. října 1978

byla vypuštěna spolu s družicí Interkosmos 18 první československá družice Magion. K oddělení Magionu od družice Interkosmos 18 došlo 14. listopadu.

DOPRAVA24. října 2003

British Airways uskutečnily poslední komerční let nadzvukového concordu.

POZVÁNKA OBRAZEM