AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: isifa/thinkstock.com
31.1.2020

Fakultní nemocnice Hradec Králové omezila návštěvy na některých pracovištích

HRADEC KRÁLOVÉ

Fakultní nemocnice Hradec Králové kvůli vzrůstajícímu počtu případů akutních respiračních onemocnění od 31. ledna 2020 omezila návštěvy pacientů na vybraných klinikách a odděleních.

Důvodem částečného zákazu návštěv je ochrana hospitalizovaných pacientů před možnou nákazou akutními respiračními onemocněními a chřipkou. Ta by mohla výrazně zhoršit zdravotní stav pacientů. Opatření bude platné do odvolání.

Úplný zákaz návštěv bude na celé 4. interní klinice, Plicní klinice a Klinice infekčních nemocí FN HK a také na 3. interní klinice – odděleních A, JIP A + B a na odděleních s hospitalizovanými novorozenci Porodnicko gynekologické kliniky FN HK.

Na odděleních, kde neplatí tento zákaz, musejí návštěvy k pacientům přistupovat pouze v ústence, kterou si ponechají po celou dobu své návštěvy. Ošetřující lékař může také s ohledem na zdravotní stav pacienta dobu návštěvy individuálně zkrátit či nepovolit.


Autor / zdroj: Jakub Sochor

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Skryté nebezpečí na nás neustále číhá i na silnicích

Srážka se zvěří je v současné době jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod. Scénář v těchto případech je pokaždé stejný, kdy ze silničního přík

DNES SE STALO

ŠKOLA18. září 1848

na českých gymnáziích byla zavedena čeština jako vyučovací jazyk.

DOPRAVA18. září 1897

Kancelář městských elektrických podniků (předchůdce dnešního Dopravního podniku hl. m. Prahy) zahájila provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOSTI18. září 1994

ze Staroměstské náměstí v Praze odjel na kole na tříletou cestu kolem světa Vítězslav Dostál, první Čech, který takovou cestu vykonal.

POZVÁNKA OBRAZEM