AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: isifa/thinkstock.com
31.1.2020

Fakultní nemocnice Hradec Králové omezila návštěvy na některých pracovištích

HRADEC KRÁLOVÉ

Fakultní nemocnice Hradec Králové kvůli vzrůstajícímu počtu případů akutních respiračních onemocnění od 31. ledna 2020 omezila návštěvy pacientů na vybraných klinikách a odděleních.

Důvodem částečného zákazu návštěv je ochrana hospitalizovaných pacientů před možnou nákazou akutními respiračními onemocněními a chřipkou. Ta by mohla výrazně zhoršit zdravotní stav pacientů. Opatření bude platné do odvolání.

Úplný zákaz návštěv bude na celé 4. interní klinice, Plicní klinice a Klinice infekčních nemocí FN HK a také na 3. interní klinice – odděleních A, JIP A + B a na odděleních s hospitalizovanými novorozenci Porodnicko gynekologické kliniky FN HK.

Na odděleních, kde neplatí tento zákaz, musejí návštěvy k pacientům přistupovat pouze v ústence, kterou si ponechají po celou dobu své návštěvy. Ošetřující lékař může také s ohledem na zdravotní stav pacienta dobu návštěvy individuálně zkrátit či nepovolit.

Autor / zdroj: Jakub Sochor

DALŠÍ ČLÁNKY

Poznáte a znáte okouzlující města a městečka České republiky? Zahrajte si rozvernou hru o krásných městech

Poznáte a znáte okouzlující města a městečka České republiky? Zahrajte si rozvernou hru o krásných městech naší krásně země, kterou pořádá Sdružení hi

Kdo se stane nejoblíbenějším fyzikářem a získá titul ČEZ Ámos?

Do již 27. ročníku soutěže Zlatý Ámos mohou školáci přihlašovat své oblíbené učitele ještě do konce letošního kalendářního roku. Platí to i v případě

FolkyTonk 2020 – Šance pro mladé hudební talenty

Je tu šance pro mladé hudebníky ve věku do 26 let, jednotlivce i kapely hrající žánr folk, country, folk-rock, folk-blues, bluegrass, rock n´ roll a j

DNES SE STALO

HISTORIE27. února 1784

po silné oblevě postihla Prahu velká povodeň, která dosáhla vrcholu 28. 2., kdy na Staroměstském náměstí bylo 30 cm vody.

VESMÍR27. února 827

byl zaznamenaný 15. průlet Halleyovy komety.

POZVÁNKA OBRAZEM